Alternatif değil, yol açan olacağız

Alternatif değil, yol açan olacağız

Eskişehir İnternet Gazetecileri Cemiyeti, uzun süredir el yordamı ile ilerlemeye çalışan “internet gazeteciliği” mesleğinin, hak ettiği noktaya ulaşması için bir adım olmuştur.  Bu girişim yıllardır zaten bu işi yapan insanların birlik olmaları, sadece bu cemiyete değil tüm dijital haber camiasına faydalı olacaktır. Bu cemiyet, internet sitelerinde çalışan gazetecilerin hem özlük hakları hemde editöryel bağımsızlıklarının gözetip korunması için çalışmalar yürütecektir.
Cemiyet üyelerimizin birçoğu uzun yıllardır geleneksel gazetecilik ve ya internet gazeteciliği yapmakta olan ve bu işi ciddiye alan insanlardır. 


Kuruluş aşamasında var olan tüm haber sitelerine teklif götürülmüş ve katılmaları istenmiştir. Bazı site sahiplerinin çekimser kalmaları tarafımızca anlaşılabilir bir durum olup; her girişimcinin kendisine göre hesapları ve değerleri olması gayet normaldir. Bu bir teklifti ve düşünmeden evet diyen üyelerle yola çıkıldı. Umarız zamanla bu Cemiyet’in bu iş kolu için gerçekten faydalı olacağı anlaşılır ve Eskişehir’in dijital platformda faaliyet gösteren ve bu işe samimi olarak gönül vermiş site sahipleri de bu çabamıza destek olur ve gücümüze güç katar.
Bu pandemi sürecinde geliştirdiğimiz strateji çalışmaları ve planlarımızı, yakın zamanda teker teker devreye alacak ve çalışmalarımıza hızla devam edeceğiz. Ayrıca bu süreçte bize destek olan herkese teşekkür eder, katkılarının devamını dileriz.