Ulaş Çoban

Ulaş Çoban, 1983 Konya doğumlu. İlk, orta ve lise eğitimini Konya’da tamamladı. Eskişehir Anadolu Üniversitesi İktisat  ve Afyon Kocatepe Üniversitesi Radyo ve Televizyon Teknolojileri bölümlerinde eğitim aldı.

Konya Anadolu'da Gündem gazetesinde muhabir olarak basın sektörüne adım attı. Daha sonra gazetenin Haber Müdürü olarak görev yaptı.

İstanbul Beylikdüzü bölgesinde yerel gazetede çeşitli görevlerde bulundu. Gazetecilik mesleğinin yanında İstanbul’da yayın evi ve reklam ajansı tecrübesi edindi.

Kurtuluş, Lider, Gazete3 ve Odak Gazetelerinin çeşitli departmanlarında görevler alarak Afyon yerel basınında hizmet etti. Afyon Son Nokta isimli kendi gazetesini çıkarttı ve genel yayın yönetmenliğini yaptı.

Cafelife dergisinde Creative Director olarak görev aldı ve derginin görsel tasarım, proje geliştirme, marka değeri ve bölgesel dağılımına destek oldu.

Afyonkarahisar’da bir çok ilke imza atan yaratıcı ajans bünyesinde aktif rol aldı ve şehrin kültür, sanat ve sosyal hayatına katkıda bulundu. Afyonkarahisar Kültür ve Turizm Derneği kurucuları arasında yer aldı.

Web tasarım ve internet teknolojileri alanlarında kendini geliştirdi. Birçok internet sitesinin yayın öncesi işlemler, tasarım alanı, yazılım ve yayın sonrası destek olmak üzere tüm kademelerinde görevler aldı ve birçok proje tamamladı.

Kendi reklam ajansını kurdu. Reklam şirketinde grafik tasarım, bilişim, yazılım, video prodüksiyon alanlarında teknolojik gelişmeleri yakından takip ederek kendini geliştirmeye devam ediyor.

Son olarak ta Portaleskisehir.com internet sitesini kurdu ve genel yayın yönetmenliğini yapıyor. Dijital yayıncılıkla ilgili yeni proje çalışmalarını sürdürüyor.