H. Saim Buzçetin

Televizyon program yapımcı ve sunucusu,
Radyo program yapımcı ve sunucusu,
İnternet yayınları program yapımcısı ve sunucusu
Sahne sunucusu,
Gazete köşe yazarı.
25.04.1960 Buca doğumlu H. Saim Buzçetin, İlk okulu İzmir'de tamamladıktan sonra baba işi gereği orta ve lise öğrenimini Kütahya da tamamlamış, lisans eğitimini ise Anadolu Üniversitesi Halkla ilişkiler bölümünde bitirmiştir.
3 çocuk babası olan H. Saim Buzçetin Eskişehir Orduevleri'nden emeklidir. Yerel televizyonların Eskişehir de ilk kurulmaya başladığı, özel radyoların siyah kurdele ile kapatılmalarının protesto edildiği dönemlerde 106.1 frekansıyla yayın yapan Radyo Ezgi ile yayıncılığa ve yapımcılığa ilk adımları 1995 yılında gerçekleşmiştir.
1996 yılında kanal26 televizyonunda ilk programına Saim Show olarak başlamış ve zaman içinde Saim’le Döne Döne, Her şey, Evlere Şenlik, Haftanın Özeli, Sektörün Liderleri gibi birçok programa imzasını atmıştır. 
Bu süreçte birçok radyo kanalında farklı programlar ile sahnelerde sunumlar yapmaya devam etmiştir.
Televizyon programlarından Saim’le Döne Döne yi hiç aralıksız 22 yıl devem ettirmesi sebebiyle Türkiye’de tv değiştirmeden, ara vermeden, çizgisini değiştirmeden devam eden en uzun soluklu program olarak bir ilke imza atmış ve Medaş dergisi tarafından ödüllendirilip kapak konusu olmuştur.
İnternet ve sosyal medyanın yaygınlaşması sonrası Aralık 2018 tarihinden bu yana Eskişehir Haber program yapımcılığı ve sunuculuğunu, Eskişehir Gazetesindeki 13 aylık süreçte aralıksız sayfasında özgün yazılarına, sahne sunumlarına, Kanal26 da Haftanın Özeli programlarına halen devam etmektedir.
Gazetecilik vasfının sadece haber olmadığına inanan H.Saim Buzçetin gerçekleştirdiği programlarında tüketiciyi bilinçlendirme, show, belgesel, tanıtım, magazin gibi birçok konu başlığında aktif programlarına devam etmektedir.
Gerçek mesleğinin Osmanlı saray mutfağı, dünya mutfakları ve Türk mutfağı Aşçıbaşısı olan H.Saim Buzçetin bu meslekteki aktifliğini de yoğun bir şekilde devam etmekte olup, Eskişehir Aşçılar Derneği yönetiminde de görev almaktadır. 
Mesleğindeki bilgi birikimlerini zaman zaman programlarına, yazılarına ve sunumlarına yansıtarak bu mesleğe gönül veren insanlara yol göstermeye, düzenlenen fuar ve yarışmalarda jüri görevlerinde bulunmaya devam etmektedir.
Gazetecilik ruhunun aktif olmayı gerekliliğine inanan H.Saim Buzçetin derneğimizde yönetim kurulunda görev almaktadır.