Yelda Öge

2010 yılında İstanbul’da Haliç Üniversitesi Psikoloji bölümünden mezun olan üyemiz Uzm. Psikolog Yelda Öge, 2010-2012 yılları arasında Haliç Üniversitesi’nde ”Uygulamalı Psikoloji ” bölümünde yüksek lisansını tamamlayarak ”uzman” unvanını almıştır.

2012 yılında Sağlık Bakanlığı tarafından yapılan sınavda başarılı olarak, “Psikolojinin Tıbbi Uygulamaları Yetki Belgesi”ni almış ve klinik ortamlarda çalışmalarını sürdürebilmek için yetkinlik kazanmıştır.

zm. Psikolog Yelda Öge İstanbul’da Vakıf Gureba Hastanesi(2010) ve KİM Psikoloji Danışmanlık Merkezi’nde(2010 ve 2012 yıllarında) klinik alandaki mesleki stajlarını tamamlamıştır.

Uzm. Psk. Yelda Öge,  2010-2013 yılları arasında İstanbul’da Sanatçı Ali Rıza Binboğa’nın “Yarınlar Kreş ve Anaokulu”nda Psikolog ve Müdür  ve 2013 Şubat-2018 Eylül yılları arasında 5 buçuk yıl “Acıbadem Eskişehir Hastanesi’nde çalışmıştır. Aynı zamanda 2015 Haziran ayından itibaren, Uzm. Dr. Mehmet Kusku’ nun kurucusu olduğu Özel Elifana Çocuk Sağlığı Merkezi’nde haftanın 2 günü yarı zamanlı olarak çalışmıştır.

2018 yılı Eylül ayı itibariyle kurucusu olduğu “ESPSİKOLOJİ&DANIŞMANLIK” ta

”Çocuk, Ergen ve Yetişkin Psikoloğu” olarak hizmet vermeye başlamıştır.

Çocuk, ergen ve yetişkin psikolojisi üzerine pek çok test ve terapi eğitimine katılmış olup, halen eğitimlerini sürdürmektedir. Belediyeler ve sivil toplum toplum kuruluşları başta olmak üzere özel kolejler ve devlet okullarında, kurumsal firmalarda (Eczacıbaşı, TEI, Sütaş) seminerler ve eğitimler vermiştir.

Uzm. Psikolog Yelda Öge, 2015 yılından beri düzenli olarak, Follow Magazin Dergisi’nin Psikoloji Köşesinde bültenleriyle yer almaktadır. Ayrıca yerel ve ulusal basında mesleki alanıyla ilgili birçok basın bülteni yer almaktadır. Mesleki alanında 10 yıldır aktif olarak çalışmaktadır.